O nas   Jak powstają nasze mapy   Artyści   Media o nas   Kontakt   Cennik   Zamówienie 
Klejnoty Świata
Berlin
Gdańsk
Kazimierz
Kraków
Lwów
Malbork
Warszawa
Wenecja
Galeria Miniatur
Jerozolima
Kraków
Rzym
Warszawa
Watykan
Wenecja
Malowana Polska
Dziedzictwo Polski
Śladami Trylogii
Uroki Polski
Nieznane Piękno
Zabytki Ziemi Gdańskiej
Pocztówki
Berlin
Gdańsk
Kraków
Malbork
Uroki Polski
Warszawa
Zabytki Ziemi Gdańskiej

Zapraszamy do wędrówki po królewskim Krakowie z panoramą miasta, wykonaną piórkiem i akwarelą przez artystę - kartografa. Ruben Atoyan przez wiele miesięcy z notatnikiem w ręku, przemierzał krok po kroku prastare miasto, dokumentował jego ulice, place i zaułki. Dokładnie szkicował podwórka, dziedzińce, bramy, wspinał się na wieże kościołów, schodził do podziemi, liczył krużganki na Wawelu, zaglądał do Smoczej Jamy i odpoczywał na Plantach. Z niezwykłym pietyzmem zilustrował bogactwo architektury urzekającego Krakowa i ukazał współczesny obraz miasta pełnego starych murów, kamienic, szkół, teatrów, pałaców, świątyń, klasztorów, synagog i mostów. Z precyzją ukazał urodę wzgórza wawelskiego z górującym nad nim Zamkiem królewskim i Katedrą. Nie zabrakło też w panoramie starych dzielnic Stradomia i Kazimierza, ale też gołębi na Rynku i dorożek przed Sukiennicami.

Załączony tekst na odwrotnej stronie składanej wersji mapy-panoramy przybliża zainteresowanym dzieje dawnej stolicy Polski i historię najcenniejszych zabytków.

Załączona lupa pozwala dokładnie prześledzić zachowany jeszcze średniowieczny układ urbanistyczny grodu, odkryć urodę szczegółów, ich kunszt.

Mapa-panorama Krakowa uświetniła obchody jubileuszowego roku 2000, kiedy to Kraków uznano za "Europejską stolicę kultury". Od tego czasu nasza mapa-panorama stała się ulubioną pamiątką i upominkiem podwawelskiego grodu.

  • Mapa-panorama - Ruben Atoyan

  • Rysunki - Sylwester Jabłoński
  • Tekst - Monika i Andrzej Urbanikowie
  • Redakcja serii - Elżbieta Kuźmiuk
  • Opracowanie graficzne - Lidia Motrenko-Makuch
  • Skład - Robert Chmielewski  [ skala 1:1 - flash 435Kb ]

© 1993 - 2019 Terra Nostra. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Projekt i realizacja

P.O. BOX 14, 02-105 Warszawa 21, Polska
tel. +48 (22) 6592964; tel./fax: +48 (22) 659 62 95
mobile phone: +48 0 605 051 274
email: terra@topkart.com.pl